hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
Babišpodst. m.
Vládě Andreje Babiše mají zjevně vylepšit image ženy. Expertka na daně, odbornice přes dotace, lobbistka obchodních řetězců a specialistka na rodinnou politiku. Týden sestavil portréty kvarteta nepříliš známých političek. Nejnovějším přírůstkem je Jana Maláčová (ČSSD), podle informací v době uzávěrky tohoto vydání ji měl prezident Miloš Zeman jmenovat ministryní práce a sociálních věcí…Týden
2018
Babišpodst. m.
…svým předsedou, nenašel se nikdo, kdo by vyjádřil o jeho jednání pochybnost, natož aby nahlas zapochyboval, zda je opravdu pro Česko zdravé, aby se trestně stíhaný člověk ucházel o premiérský post. Z veřejných vystoupení členů hnutí mrazí, jsou často babišovatější než Babiš. Poslanec Martin Komárek nejenže píše, že to na Babiše "někdo ušil", ale přirovnává dokonce roli české policie před sněmovními volbami k roli ruských hackerů před prezidentskými volbami v USA. Ještě dál jde poslanec Bohuslav Chalupa, který na sociální síti rovnou vyhrožuje Babišovým oponentům, co že je čeká po volbách. "Na Vašem místě bych byl také k smrti vyděšený, také…Hospodářské noviny
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 04 2021