hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
Babišlandpodst. m.
…to přesto, že miliardář - ještě coby majitel koncernu Agrofert, jehož vlastnictví v lednu převedl na svěřenský fond - koupil zdejší bezkonkurenčně největší firmu, obří chemičku SKW Piesteritz. K tomu další Babišem ovládaná firma Lieken staví ve městě jednu z nejvýkonnějších velkopekáren v Evropě. … Stojíme u modrého plotu, za nímž se rozkládá Babišland. V rozlehlém areálu Agrochemického parku, v Německu unikátního, vynikají 40 metrů vysoké věže na stáčení čpavku, další jsou určené na výrobu průmyslové močoviny a kyseliny dusičné, k vidění jsou tu obří zásobníky a nejrůzněji spletená nadzemní potrubí…Ego!
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021