hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
Nebabišpodst. m.
…Čapí hnízdo!" četl jsem na sociálních sítích. To je ta druhá stránka české povahy, kterou naopak nesnáším. Zaprděnost a špatně potlačovaná vzteklost. Nehájím Babiše, je to smutná a podivná figura, která do české politiky nepřinesla a nepřinese nic dobrého. Ale nebudu si zvykat ani na všechny ty hlasité a zásadové "Nebabiše", pro které se tenhle postoj stal zkratkou na "správnou stranu barikády". Baví mě, když se teď všude vynořují moralizující Nebabišové, kteří ostatní poučují, co je etické a morální (nejíst kuřata v KFC, nečíst Babišovy noviny, nepracovat v Babišových firmách atd. atd.), bez ohledu na to, co mají sami za sebou…Ekonom
2017
Nebabišpodst. m.
Jak těžké je pro vás vyvarovat se neustálého zmiňování Andreje Babiše? V jednom z vašich posledních krátkých videí říkáte, že nejste Antibabiš, nýbrž Nebabiš. Ale jméno premiéra u toho zazní dokonce desetkrát. | Podle reakcí na to video myslím, že ho lidé pochopili. Jasně, je těžké se jménu Babiš zcela vyhnout, ale reagoval jsem na tvrzení našich oponentů, že opozice má pouze program Antibabiš. To je ale komické. My představujeme alternativu vůči zcela bezobsažné a…Týden
2019

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021