Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2022-01-28. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
babišovinapodst. ž.
Teď viníte Andreje Babiše. Po obvinění jste se ale ostře pouštěl do šéfa protimafiánského útvaru ÚOOZ Roberta Šlachty a olomouckého vrchního státního zástupce Iva Ištvana. Tak oč podle vás jde? O babišovinu, nebo šlachtoištvanovštinu? | Babišovina je najít něco v krajích na ČSSD. Čestné prohlášení se ze své podstaty nekontroluje, to se zakládá. Projekt prošel auditem, kontrolou, byl standardní a prošel vším, čím měl. Pak přišla kontrola z Babišova ministerstva a ta šla řádek po řádku, číslo po čísle, až přišla na nějaké čestné prohlášení na…Týden
2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 01 2022