hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
babištinapodst. ž.
…jiné baví. Z podivuhodných patlanin, které padají z úst Andreje Babiše, se staly obecně známé hlášky, jako jsou například legendární "motýle". Předseda vlády řeší klimu, má traumu a přináší tému. Způsobu jeho řeči někteří pro podobnost s projevem komunistického prezidenta Gustáva Husáka říkají husákspeak, jiní tvrdí, že je to čistá babiština. Teď se však panu premiérovi konečně dostalo zasloužené pozornosti. Přímo vědecké. Bc. Vít Benešovský sepsal diplomovou práci o vývoji Babišovy češtiny…forum24.cz
2021

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   24 05 2022