hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
grégropolpodst. m.
Grégropoly # Ministr Grégr opět vítězí. Vláda schválila jeho návrh privatizovat české plynárenské firmy jako monopol. V podstatě totéž učinil kabinet i v případě elektrárenství. Grégr s námi hraje hru, v níž sám stanovuje pravidla. Zisk z ní může mít jen pár lidí s kontakty na jeho ministerstvo. Všichni ostatní prodělají…Lidové noviny
2000
grégropolpodst. m.
Na kapitalismu je kouzelné, že jde o hru s nenulovým součtem. Když jeden vydělá, neznamená to, že druhý prodělá. Naopak, na svobodné výměně zboží a služeb postupně bohatnou všichni. Oproti tomu jsou grégropoly hra, jejíž konečný součet je záporný: zisk úzkého kroužku lidí kolem Grégra je nižší než budoucí ztráty, jež utrpí celá republika. toť železný zákon monopolu…Lidové noviny
2000

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2021