Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2022-10-05. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
haiderismuspodst. m.
Velmi mne překvapila lehkost, s jakou autor článku silnými slovy deklaruje neúčinnost a chybnost všech vystoupení a gest, jimiž Evropané odsoudili Haidera a haiderismus. Píše, že Evropa podráží nohy prezidentu Klestilovi, tvrdí (obecně), že pranýřování Haidera posiluje, že nejednání se Schüsselem oslabuje proevropskou orientaci Rakouska…Hospodářské noviny
2000
haiderismuspodst. m.
I u nás v Česku má haiderismus na čem stavět. Kolik lidí tu trpí nostalgií po sociálních jistotách starého režimu, aniž cítí potřebu ptát se po ceně, kterou jsme za ně platili…Mladá fronta Dnes
2000

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   05 10 2022