Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2022-10-05. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
posthaiderovskýpříd.
Rakouská velká koalice včera obhájila většinu v parlamentních volbách, které byly všeobecně pokládány za jedny z nejnudnějších v Evropě. Vídeňská vláda tak může pokračovat téměř ve stejné sestavě jako dosud. … Vítězem včerejších parlamentních voleb je tak posthaiderovský lídr Svobodných Heinz-Christian Strache, který mohl ukazovat dva vztyčené palce na znamení dvojnásobného vítězství. Jeho FPÖ posílilo a podle volebních odhadů téměř přeskočilo lidovce na místě druhé nejsilnější strany. Dalším úspěchem je vymazání konkurenta - Aliance pro budoucnost Rakouska (BZÖ), která se s necelými čtyřmi procenty nedostane ani do parlamentu…Mladá fronta Dnes
2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   05 10 2022