hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
hamáčkovecpodst. m.
Termín hokynář chápu asi podobně jako Jiří Zimola. Jsme zhruba stejně staří a coby chovanci obdobných vzdělávacích ústavů jsme se museli už na základní škole setkat s postavou hokynáře Bočana. Toho od Václava Řezáče, který chudákům, co u něj museli kupovat na dluh, dodatečně připisoval do sešitku setsakramentsky nesmluvní marže.…Právo
2018
hamáčkovecpodst. m.
Chytrá horákyně ČSSD zachrání v pátek republiku - rozuměj vládu, v níž zasedá - tím, že při hlasování o nedůvěře odejde ze sálu. … Pokud ČSSD není ochotna zvednout ruku pro kabinet, jehož je sama součástí, co si má jeden o takové vládě myslet? Jan Hamáček dilema vyřešil sentencí, že…Právo
2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2021