hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
hollandistapodst. m.
Podle původních odhadů se měl prezidentem stát vítěz pravicových primárek, jenomže na nebohého Françoise Fillona už týdny prší odhalení o tom, jak nechal vyplácet z parlamentního rozpočtu svou manželku, dceru i syna coby své asistenty či jak přijímal opulentní dary od bohatých podnikatelů (saka, hodinky…). Poté, co proti němu bylo…Reflex
2017
hollandistapodst. m.
Vrcholící prezidentská kampaň ve Francii, kde se téměř všichni kandidáti staví do role zachránců "nemocné republiky", aniž předestřeli propracovaný hluboký reálný plán, dokládá všeobecnou bezradnost politiků. Nikdo z nich zatím nemá opravdu nosný program, jakou další cestu Francouzům nabídnout. Jen Emmanuel Macron v pondělní večerní televizní debatě kandidátů v tomto…Právo
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2021