HeslojunckerovštinaSlovní druh / typ heslapodst. ž.
Podheslíto byly takové ty "junckerovštiny", ty drobné jedovatosti a provokace
TitulekBritské dělníky zajímal Afghánistán, nikoli VídeňRubrikaOrientace
AutorPetr KamberskýPostavení autora 
MluvčíMartin KovářPostavení mluvčíhohistorik
KontextVás brexit, potenciální odchod Británie z EU, nepřekvapil? | Ne, mě ne. … | Tipnul jste si na základě přímého zážitku? | Spíše na základě znalosti prostředí, přece jenom politické dění na ostrovech několik desítek let sleduji. A k tomu rozhovory s lidmi… Samozřejmě ale že to bylo velmi vyrovnané. Britové mi navíc jako cizinci říkali tu a tam věci, které si neříkali ani mezi sebou. Třeba to, že jsou pro "leave", ale nechtějí o tom mluvit nahlas. V Evropě navíc stoupence brexitu strašně podceňovali, to byly takové ty "junckerovštiny", ty drobné jedovatosti a provokace z úst předsedy komise Jeana-Clauda Junckera.
PoznámkaPříloha.
ZdrojLidové novinyDatum19.1.2019
Číslo Strana24Rok2019

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   05 10 2022