Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2022-10-05. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
prokaddáfíovskýpříd.
Autor tohoto textu slyšel od rebelů operujících v Tripolisu, že v domech prokaddáfíovské elity nalezli jak alkohol, tak i kokain a heroin. Těžko říci, zda jde o fámu, či fakt. Jisté je, že obyvatelé Tripolisu s oblibou tvrdí, že mnozí z Kaddáfího stoupenců patří ke kriminálnímu prostředí. Další plukovníkovi lidé…Mladá fronta Dnes
2011
prokaddáfíovskýpříd.
…služby Mossad. Naprosto všude pak vlají vlajky, které používalo Libyjské království před pučem, jímž se 1. září 1969 moci chopil Mu'ammar Kaddáfí. Vedle nich i francouzské, katarské, občas italská. Tedy zemí, jež se podílejí na operaci Severoatlantické aliance v Libyi. Nevidíte však vlajku státu, bez něhož by se žádné bombardování prokaddáfíovskýc…Reflex
2011

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   05 10 2022