hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kimirsíliepodst. ž.
Tělo druhého vládce rodinné dynastie v oblíbeném khaki obleku přikrývá od prsou dolů rudá drapérie. Kolem katafalku jsou rozmístěny bílé chryzantémy a "kimčongilie" - květiny, které podle ideologů symbolizují široké rozpětí Kimova ducha (existují samozřejmě i "kimirsílie"). Nechybí celá přehlídka medailí. Stráž drží vojáci. Kim je vystaven v paláci Kumsusan, kde leží - také ve skleněné rakvi - už nabalzamované tělo jeho otce: je to bývalá Kim Ir-senova rezidence v Pchjongjangu, kterou syn nechal zrenovovat a udělal z ní mauzoleum. Dbal tím na posilování kultu osobnosti kolem rodiny…Právo
2011

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2021