Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
viceklauspodst. m.
…nemají. A i nepříliš dávno o DEU nahuštěná US bude ráda, nepraskne-li jako kazový balónek. Hana Marvanová, která chvílemi zněla jako ozvěna Žantovského odvetných slov o "nedůvěryhodném" lidovci Miroslavu Kalouskovi (dávné tendry na ministerstvu obrany) se bude muset v partaji střetnout s prolidoveckou skupinou rovněž "nedůvěryhodného" Ivana Pilipa (dávný "viceklaus" v partaji zesnulých sponzorů). A všichni zúčastnění toho tyátru z celé čtyřkoalice pak s rostoucí vlastní nedůvěryhodností v očích voličů, do jejichž předvolebního přemítání jistě vstoupí posupný smích stran opoziční smlouvy…Právo
2002

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   18 01 2022