hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
postmiloševičovskýpříd.
Na vyhlášení předčasných voleb se jako na nejlepším řešení vzniklé krize shodly všechny vládní strany. Jejich rozhodnutí přivítala i většina opozičních formací. Vojislav Koštunica tímto krokem - alespoň v daném okamžiku - demonstroval, že odmítá přímou spolupráci s militantními nacionalisty. Jako alternativa k vyhlášení předčasných voleb se mu totiž nabízela…Právo
2008
postmiloševičovskýpříd.
Srbský film Sedam i po, složený ze sedmi povídek na téma smrtelných hříchů, končí také mystifikací. Opírá se rovněž především o tradiční kulturní rysy - sebeironii, smysl pro absurditu - a sarkasticky buduje obraz morálního stavu srbské společnosti v postmiloševičovské éře. Přetrvávající vlivy nacionalismu, indoktrinace o srbské výlučnosti už nejsou…A2
2006

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2021