hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
okamurákpodst. m.
Pokud Babiš svůj smrtelný zápas prohraje, přijde konec politické kariéry a vězení. Nasadí do boje vše, co má i nemá. Politický systém republiky se otřese - pokud přežije. Vláda bude nebo ne. To jsou dva odborné pohledy, oba mají stejnou cenu. Babiše zase podpoří komunisté s okamuráky. Ale je mu to jedno. Důvěru vlády považuje za formalitu. Říkal to i prezident. Jen hraje o čas. Potřebuje ho, aby zahladil Čapí stopy. Prezident už slíbil, že mu dá šanci i podruhé. A po třetím neúspěchu předčasné volby v žádném případě nevypíše. Prostě, v pojetí prezidentově budeme mít Babiše…Reflex
2018
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   18 01 2022