hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
přeparoubkovat*slov. dok.
…Udivilo mě množství billboardů s panem předsedou po Litvínově. Hotový kobercový nálet. No tak ten je úplně všude. Paroubek musí být hodně vidět. Nebo takhle: měl by být vidět úplně všude.//Když ono to působí spíš kontraproduktivně. Příliš mnoho Paroubků škodí. | (směje se) Ode mě nečekejte nějakou kritiku, že je přeparoubkováno. To po mně ani nemůžete chtít. | Dobrá. Hokejoví fanoušci, s nimiž mluvím, mají o vás strach. | A proč mají strach? | Že vás politika semele, že pro ni nemáte vlohy. Máte pověst člověka se srdcem na dlani. Není známo, že byste někoho podrazil. Plníte sliby. A přesně to jsou vlastnosti, které…Magazín Dnes + TV
2010
přeparoubkovat*slov. dok.
Poslové se však s Topolánkem vůbec nesetkali, protože pravicový lídr právě představoval novinářům program ODS pro venkov. Tiskový mluvčí ODS Jiří Sezemský nejdříve vzkázal, že "strana nepovažuje za příliš produktivní, aby bylo přeparoubkováno a přetopolánkováno, a zvláště nebude podporovat předvolební divadla, odhalující monarchistické sklony současného pana předsedy vlády…Mladá fronta Dnes
2006

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021