hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
paroubkovinapodst. ž.
Ptákoviny, voloviny, paroubkoviny… # Chataři, chalupáři a majitelé domků, domů a vilek v chudých krajích, pozor! Napínejte uši! Blíží se totiž slibná možnost, že vám ostatní občané, zvláště ti movití, nedobrovolně přispějí ze svých kapes na údržbu či rozšíření vašich nemovitostí. Ovšem jen pod podmínkou, že pak budete pronajímat část…Lidové noviny
2004
paroubkovinapodst. ž.
Citlivým radarem odčítá premiér, co právě teď lidi štve: bude pardonovat (jak?) brachiální a popletený dopravní zákon…, očekávaný deficit příštího rozpočtu sto miliard nepřipustí (jak?), u lidových vrstev oblíbeného Zemana vyšle do Senátu…, demisi odloží, aby se zbytečně a neplodně nepřel s prezidentem, a všemi verbálními silami zaujme pozici konstruktivního,…Mladá fronta Dnes
2006

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021