hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
pilipovecpodst. m.
…svérázné osobnosti s přirozenými vlastnostmi komunikace a vytváření konsenzu. V politice se to pak projevuje velmi nešťastně ve všech politických stranách. | To jest jak? | No když si vezmete dnešní ODS, je tam boj o nástupnictví mezi klausovci a neklausovci, v KDU-ČSL mezi kalouskovci a svobodovci, v Unii svobody mezi pilipovci a marvanovci, v soc. dem. mezi zemanovci a špidlovci. Grebeníčkovci a ransdorfovci v KSČM… | Tak ta strana mě moc nezajímá, ale ano, mezi grebeníčkovci a ransdorfovci. Všechny důležité politické strany jsou zmítány těmito vnitřními rozpory především proto, že tady chybějí výraznější osobnosti, které by dokázaly vytvářet svorník nad různými proudy…Právo
2002

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2021