hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
odsarkozovánípodst. s.
…jsme o něm slyšeli velmi málo. Ani v Evropě nikdo nevěřil, že onen příliš obyčejný "chlápek od vedle" - jak o něm mluví občané jeho politického domova Tulle - to dotáhne až do Elysejského paláce. François Hollande překvapil a s 52 procenty hlasů se stal druhým socialistickým prezidentem francouzské páté republiky. … # A odsarkozování může začít # Když vyšly v neděli najevo první odhady, zaplňovaly sociální sítě bonmoty podobné výše zmíněnému. Francie bez Sarkozyho se jevila mnoha Francouzům jako ráj na zemi, i kdyby zemi měla vést cvičená opice. Vlna proti Sarkozymu tak konsolidovala levicové a středové voliče a nahrála nevýraznému muži ve stínu přesně…Hospodářské noviny
2012

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2021