hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
sarkozistapodst. m.
Francouzský ministr zahraničí Bernard Kouchner se před nedělními parlamentními volbami, které podle průzkumů gaullisté drtivě vyhrají, ocitl ve schizofrenní situaci. Je sice členem pravicové vlády, ale srdce ho táhne doleva. Léta je znám jako významný levicový intelektuál, vůdce studentských protestů v roce 1968 a člen socialistické strany. Tedy partajníkem už…Mladá fronta Dnes
2007
sarkozistapodst. m.
Francouzská "énarchie" je v ohrožení. V zemi tradičně tvoří uzavřenou vládní kastu absolventi Vysoké školy administrativy ve Štrasburku (ÉNA). Diplom odtud má prezident François Hollande i čtyři ministři jeho vlády. Stále větší část veřejnosti ovšem žádá politiky "z lidu", kterých je nejvíce právě v řadách Národní fronty. O přiblížení "lidu"…Týden
2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2021