hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
sarkozymaniepodst. ž.
Nicolas Sarkozy si po triumfu v prezidentských volbách přál co největší parlamentní většinu. Francouzi mu nadělili rekordní. Sarkozymanie pokračuje. Modrá vlna, tsunami, smršť - francouzská média se po parlamentních volbách předháněla v meteorologických přirovnáních. Bylo proč. Nový prezident se v Národním shromáždění může opřít o největší vládní většinu od vzniku páté republiky. Čtyři pětiny dolní komory se zbarvily na modro. Zemi zachvátila sakrozymanie. Ostrá bipolarizace, smetení malých a extrémních…Týden
2007

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2021