hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
sládkismuspodst. m.
Sládkismus je zvláštní směs ignorance, nadutosti a potměšilého hulvátství - směs vlastně čehokoli, co hloupější lidi nadchne a rozvášní. Pěstoval to Sládek, pitvorný politik z podivné fašizující ministrany. Sázka na hlupáky mu nevyšla. Je pryč, ministrana taky. Zato sládkismus jako politická kultura jde dopředu. Chytá se ho v honu na voliče kdekdo. Co kdysi u Zemana vyvolávalo rozpaky a odpor, třebas jeho chvástavé řeči o souzení sto tisíc tunelářů nebo pověstná spálená země, to dnes lhostejně projde každému. Jako by voliči byli skutečně hloupí…Mladá fronta Dnes
2008

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2021