hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
sládkovápodst. ž.
Sládkovou mají také v Kutné Hoře…infmat
1996
sládkovápodst. ž.
…ráda vaří, ale také pije. Nedávno si udělala rekord - vypila patnáct piv, a prý byla v pohodě. Nejvíc si oblíbila piva menších výrobců, kteří dodržují klasický postup. "Velké pivovary vyrábějí piva v co možná nejkratším čase. Aby vydržela, jsou ošetřená, a to všechno je na nich znát," dodává. Nejmladší česká sládková, a dost možná že i evropská, studuje v prvním ročníku na pražské Vysoké škole chemicko-technologické…Víkend magazín HN
2008
sládkovápodst. ž.
Silná vůně vařícího se sladu pohladí naše nosy také v minipivovaru Kolčavka v pražské Libni. Tady vládne další mladá sládková, Martina Brožová, jíž je stejně jako její varnsdorfské kolegyni 26 let. Protože libeňský pivovar, jehož varna je rovněž součástí stejnojmenné hospody, je menší než například výše popsaný severočeský (1300 hektolitrů ročně), tuto respektovanou funkci tu nakrátko ostříhaná žena obstarává sama - k ruce má ovšem podsládka s příhodným příjmením, Jana Chmelíka…Ego!
2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 12 2021