hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
Nezemanpodst. m.
…na rozdělování společnosti, další dva naopak volají po jejím sjednocení. Takové schéma je příznivější než představy voličů o hlavních kandidátech před předchozími prezidentskými volbami. Tehdy zvláště u Zemana převládaly iluze, že bude jiný, než jak následně ukázal v praktickém výkonu úřadu. Udělal začasté opak toho, co sliboval. Preference Zemana a Nezemanů jsou podle Medianu stejné: 37 procent. V zásobě jsou hlasy více než 20 procent lidí, kteří zatím nevědí, koho budou volit…Právo
2017
Nezemanpodst. m.
Postupně se též ukazuje, že mezi nezemanovskými kandidáty jsou ve skutečnosti velké hodnotové rozdíly - nejde jen o toho či onoho "Nezemana". Třeba Pavel Fischer reprezentuje sociálně-konzervativní náhled na svět, který je sice legitimní, ale na liberály působí jako červený hadr na býka. Mirek Topolánek zase oslovuje pravicově založené lidi, kteří si najednou uvědomují, že nechtějí jen "slušnost na Hradě", ale i razanci, politickou zkušenost a výraz. Expremiér naopak dráždí všechny…Hospodářské noviny
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021