hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
Zemanbuspodst. m.
Člověk až ztrácí přehled, kdo je uličník a kdo ne. Po Praze se prodávají srandovní klobouky, cylindry s šaškovskými rolničkami, a lidi s nimi běhají po ulici a domorodec si bezděky říká, co je to za lidi? Nepřijeli Zemanbuse…Česká politika
1997
Zemanbuspodst. m.
Mimochodem, všímejte si čilé anglické dámy paní Greenové, která se pohybuje po Česku a pomáhá Zemanovi. Je to takový labouristický šotek, něco jako poradce, britský Che Guevara. Nejspíš radí panu Zemanovi, jak se dělá státní dluh a utrácejí peníze poplatníků. … Nekrmit, živena jest ze zásob Zemanbusu…Česká politika
1997

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021