hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
Zemanistánpodst. m.
…a není mezi novináři sama. Orwellovská hrůza z bezprogramové a bezideové koncentrace moci v rukou lídra Hnutí ANO jímá leckoho, je to typické módní téma, ale nemusíme to možná tou módou karikovat, je to téma aktuální. Když ale člověk čte titulky v médiích, má spíše pocit, že žije hlavně v Zemanistánu. Třeba jenom včera jsme se dočetli, že Zeman vybírá velvyslance do Číny, že tam pojede s Petrem Nečasem, že Zeman chce odvolávat velvyslance z Ukrajiny, že už si vybral jiného, že chce posílat zbraně do Kurdistánu, že chce zakázat zahalování muslimek a vyznamenat in memoriam zavražděného chlapce. To je panečku…Hospodářské noviny
2014

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021