hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
Zemanovřeskypodst. ž. pomn.
…života, tedy zálibou v nezdravém jídle, kouření a alkoholu. Při vyprávění o návštěvě Jordánska si posteskne, že ke skopovému masu podávali jen ovocnou šťávu. Nebo starostovi Dobrušky Petru Tojnarovi, který mu předá jako dar koš plný místních potravin, s úsměvem vyčte, že slibovaná lahev medoviny je pouhou minerálkou. Celá tour Zemanovřesky slaví úspěch, lidé se baví, smějí a domů odcházejí spokojení…Hospodářské noviny
2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021