hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
antizemanpodst. m.
…o tom, že je to mazaná taktika, ale po nějaké době si začnete říkat, co tam ten člověk, sakra, dělá. Proč tam lezl, když neumí dát ránu? A z pocitů sympatií se rychle stanou rozpaky. … Že Schwarzenberg neměl mezi prvním a druhým kolem žádné volební téma kromě toho, že je "antizeman" a že chodil na televizní debaty zoufale nepřipraven, byla největší ostuda jeho týmu. Možná z něho měli jeho lidé respekt, možná to byla jeho pověstná svéhlavost. Ale jeho neschopnost podřídit se pravidlům vedení prezidentské kampaně byla neuvěřitelná - a pro výsledek voleb tragická. Nejenže kníže nic nenabídl lidem, kteří nebyli jeho…Reflex
2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021