hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
antizemanovstvípodst. s.
…z různých úhlů pohledu. Neschopnost soustředit se, ta lehkost, se kterou se dneska lidi hlásí k prefabrikovaným postojům, to je to, co mě irituje. Souvisí to jedno s druhým: nemáte čas na nic, nemáte čas myslet, číst, studovat… Co uděláte? Naskočíte do vlaku, který jede nějakým směrem, třeba do vlaku antizemanovství, a víc neřešíte. Máte vlastně odbyto. Jste elita. Jste kulturní. Dobří. Vznešení. Zatímco všichni ostatní jsou burani a hulváti. Lezou mi na nervy ti, kteří těmi slovy operují…Reflex
2016
antizemanovstvípodst. s.
…do velké míry samolibá arogance pana Ondráčka, ale hlubší důvod je jiný - frustrace liberálních voličů, potřeba upustit páru po dvojích volbách, které velká část liberálně smýšlejícího středního stavu, ta, která nevolí ANO, cítí jako prohru. Tato frustrace bývalých kulturträgerů liberální transformace se někde potřebuje projevit a projevuje se v antikomunismu, antizemanovství a antibabišismu. Tito lidé cítí potřebu něco udělat, protože demokracie je v krizi ve velké části západního světa, a oni to vidí. Měli by si ale uvědomit, že pokud ji někdo někde zničí, nebudou to staří komunisté…Lidové noviny
2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021