hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
zemancipacepodst. ž.
Na sociálních sítích se v souvislosti s nedávnou deklarací vazalství vůči Pekingu objevil zajímavý novotvar - "zemancipace". Pojem se ale, jak už to tak v daném kontextu bývá, nedočkal přesné definice. Zde jeden návrh. Emancipace bývala programem autentické levice. Jeho podpora však vždy byla poněkud vachrlatá, což odráží celá složitá problematika vztahu mezi "avantgardou" a "lidem". Emancipaci hlásala avantgarda, která vždy tvořila menšinu, leč užívala rétorických strategií…blisty.cz
2016
zemancipacepodst. ž.
A vůbec, Zemanovy zástupce do každého státního podniku, když už je ta zemancipaceTwitter
2016
zemancipacepodst. ž.
Pokud se někdy setkáte se slovem zemancipace, věřte, že jde o opak slova emancipace. Zemancipace znamená ztrátu svobody, nezávislosti a rovných práv. Hodit Zemana pak znamená zakopnout. (Jde o slovní spojení použitelné při jakémkoliv držkopádu. Zejména, pokud v něm hraje roli i alkohol.) Hlavní roli hraje alkohol (nebo spíše kocovina) i při klasické zemanovské viróze. Zemanokracie je zase pojem pro snahy, touhy a potřeby Miloše…ctidoma.cz
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021