hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
zemanofobiepodst. ž.
…být přehnané kampaně ošidné. To platí i v oblíbené kauze Viróza, kdy se kritici předhánějí v nechutnostech, ač pro ožralství Objekta neexistuje nesporný důkaz, zatímco tehdejší vrávorání i čerstvý pád vysvětlují lékaři a hlavně jeho žena, která už nejednou prokázala charakter. Těžko se divit, že se cítí být zraňována sama. Zemanofobie začíná být chorobnou a plodí sveřepou sprostotu…Mladá fronta Dnes
2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021