hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
zemanokraciepodst. ž.
Historie posledních více než dvaceti let nepamatuje dobu, kdy by jednomu člověku spadla do klína tak obrovská reálná moc, snad ani těsně porevoluční čas s velmi dominantní rolí Václava Havla. Zemanovi to může umožnit velkolepý rozjezd ještě mnohem ambicióznější etapy jeho prezidentství, během níž by si mohl už před volbami…Týden
2013
zemanokraciepodst. ž.
…slovem zemancipace, věřte, že jde o opak slova emancipace. Zemancipace znamená ztrátu svobody, nezávislosti a rovných práv. Hodit Zemana pak znamená zakopnout. (Jde o slovní spojení použitelné při jakémkoliv držkopádu. Zejména, pokud v něm hraje roli i alkohol.) Hlavní roli hraje alkohol (nebo spíše kocovina) i při klasické zemanovské viróze. Zemanokracie je zase pojem pro snahy, touhy a potřeby Miloše Zemana měnit politický systém z parlamentní demokracie na prezidentskou republiku…ctidoma.cz
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 04 2021