hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
zemanomániepodst. ž.
Panika, která se kolem promítání (exc.: seriálu Třicet případů majora Zemana) rozpoutala už s ročním předstihem, zajistila seriálu patřičnou publicitu. Dá se očekávat, že major Zeman hravě strčí do kapsy své uniformy všechny novodobé variace na Dietla včetně Života na zámku. Kdo ví, kde se ta "zemanománie" zastaví…Slovo
1999
zemanomániepodst. ž.
…herečky jsou si vědomy toho, že popularita, kterou jim může role ve filmu o majoru Zemanovi přinést, znamená mnoho dalších pracovních nabídek za velmi slušné peníze. Když normalizační seriál Třicet případů majora Zemana opakovala Česká televize a po ní i Prima, sledovaly jej milióny diváků. Dokonce po letech opět vypukla "zemanománie", major Zeman vyšel knižně a jeho portréty hojně plnily všechny časopisy. "Jak se ukazuje, stejný zájem bude i o náš film," říká producent Petr Macek z Idefia Communications…Blesk
2005

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   02 12 2021