hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
zemanomaniepodst. ž.
…nastávajícího prezidenta a měří se jejich stopáž. Tento týden v pondělí večer stála reportérka ČT v Zemanově vesnici Nové Veselí před restaurací a vzrušeným hlasem popisovala událost - setkání slavného obyvatele s místními, kterých přišlo, poslouchejte dobře - padesát. Mediální vydechnutí nastane, jen když ho, tak jako teď, vyhlásí samotný Zeman. … Tato zemanomanie vůbec nemusí být vedena zálibou v Miloši Zemanovi, spíše naopak, novému prezidentu ale v každém případě bude jenom nahrávat. Až přijde na Hrad, jeho protihráči (hlavně z ČSSD) před tou mánií buď sami kapitulují a prezidentovi umožní expandovat do uvolněného prostoru, nebo - což je pravděpodobnější - se Zeman ve výkonu funkce…Lidové noviny
2013
zemanomaniepodst. ž.
…Zemanem v českých médiích je fascinující. Jen za poslední týden se v mediálním archivu jeho jméno objevilo přesně 1704krát. Krátce po jeho zvolení jsme se především od televizních kolegů podrobně dozvídali, co právě dělá ve své chalupě na Vysočině, co vyhodil do odpadkového koše a zda se vyspal do růžova. Zemanomanie pokračuje a zdatně ji přitom svými kroky - mnohdy poněkud vratkými - přiživuje sám hradní pán. Jeden z dalších vrcholů by měl přijít dnes, kdy by mělo lékařské konzilium informovat veřejnost o zdravotním stavu pana prezidenta. Už víme o zaníceném palci, viróze, operaci zubů a cukrovce. Až se tají dech…Hospodářské noviny
2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021