hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
zemanovkyněpodst. ž.
…referendem, jehož se navzdory obavám zúčastnilo přes 50 procent socialistů. Společně se zákazem kumulací placených funkcí a zavedením přímého hlasování o kandidátkách prošla i čtyřicetiprocentní kvóta pro ženy. Stačí si vzpomenout na dosavadní socialistická ženská "esa" ve vedení ČSSD z posledních let. Přítelkyni zastřeleného chomutovského bosse Romana Housky Janu Vaňhovou, zemanovkyni a haškovku Marii Benešovou či intelektuálně a jazykově "vybavenou" Alenu Gajdůškovou. K tomu připočtěme, kterak měla ČSSD problém sehnat byť jedinou ženu do vlády a post eurokomisařky musela i kvůli absenci ženské kandidátky vyklidit Věře Jourové z ANO…Týden
2014

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   08 12 2021