hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
Kyberchalífátpodst. m.
…britského hackera - šéfa kybernetické jednotky Islámského státu (IS). S odvoláním na zdroj Pentagonu o tom informovala agentura Reuters. V krátké době jde už o druhého vysoce postaveného člena IS, kterého se podařilo zneškodnit. Junaid Hussain původem z Birminghamu byl podle tajných služeb hlavním kybernetickým odborníkem, vedl prý jednotku s názvem Kyberchalífát, jež stojí mimo jiné za napadením twitterového účtu amerického Centrálního velení (CENTCOM). Dron Hussaina prý zabil v úterý u města Rakka, bašty IS. Odborníci se ale domnívají, že skupina neměla a nemá dostatek schopností, aby provedla významný kybernetický útok. Kurdské jednotky pešmergů ve středu vyhnaly oddíly IS z deseti vesnic…Právo
2015

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020