hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberúřadpodst. m.
Nový kyberúřad. Spolkne miliony # Výdaje nového Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) letos budou zhruba 214 milionů korun. Úřad vznikne 1. července vyčleněním z Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ), který nyní dohlíží na počítačovou bezpečnost v Česku. Vyplývá to z návrhu novely zákona o státním rozpočtu na letošní rok, který dnes…Metro
2017
kyberúřadpodst. m.
Dění kolem Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost, který koncem loňského roku varoval před čínskou technologickou společností Huawei, nabírá na obrátkách. Podle několika informovaných zdrojů MF Dnes je ve hře dokonce možná výměna ředitele NÚKIB Dušana Navrátila. ... Jako jednoho z hlavních informačních zdrojů označil tuzemskou armádní tajnou službu. Veřejně pak šéf kyberúřadu uvedl, že k vydání varování vedly kromě poznatků NÚKIB i poznatky "bezpečnostních partnerů a zjištění našich spojenců…Mladá fronta Dnes
2019

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   03 08 2020