hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberšikanovatslov. ned.
Facebook neslouží jen ke "komunikaci", ale i ke zveřejnění snímků a videí. Nejrozšířenějším celosvětovým problémem, který se s tímto pojí, je kyberšikana. Mohou to být jen urážlivé statusy proti někomu, může to ale také být šikana, která se nahrává na mobilní telefon a sdílí se na Facebooku. Způsobů, jak někoho kyberšikanovat, je spousta. Kyberšikana se projevuje podobně jako klasická šikana, jen k tomu využívá audiovizuální prostředky, elektroniku. Bývají to hanlivé, útočné, omezující zprávy, snímky, videa, také vytváření různých stránek či blogů dehonestujících ostatní. Kyberšikana se už netýká jen dětí mezi sebou. Z projektu E-Bezpečí a Centra prevence rizikové virtuální komunikace…Týden
2013
kyberšikanovatslov. ned.
Lenka Dědková se svými kolegy nasazuje na kyberšikanu ostřejší kritéria: "Když mi jednou někdo napíše něco ošklivého a já to vymažu, vlastně se nic neděje," vysvětluje, "ale na druhé straně toho spektra jsou opakované, cílené incidenty, které už mají závažnější dopady, jako jsou problémy se soustředěním a sebevědomím. Když to…Reflex
2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 08 2020