hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberškolstvípodst. s.
…budou už od září učit na malých noteboocích. ... Vláda premiéra Donalda Tuska chce v rámci programu postupně za peníze ze státního rozpočtu nakoupit přenosné počítače pro všechny žáky základních škol. Převratný plán pochopitelně vyvolal v zemi velkou debatu. Většina expertů rozhodnutí Tuskova kabinetu chválí. ... Jaké že jsou tedy přínosy polského kyberškolství? Kromě toho, že počítače mohou v Polsku zcela nahradit učebnice a ušetřit školám i peníze za různé multimediální pomůcky, jde samozřejmě hlavně o zcela nový způsob vzdělávání dětí, který má být více v souladu s dnešním způsobem získávání informací. Zatímco rodiče nejsou mnohdy svým potomkům schopni poskytnout základy internetové gramotnosti…Mladá fronta Dnes
2011

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020