hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberštítpodst. m.
…mají odstrašující potenciál. U té první je to starý známý strach ze vzájemného zničení, u té druhé strach z nepředstavitelnosti důsledků. Američtí analytici už spočítali, že vytvoření struktury potřebné k plnému paralyzování USA by stálo 98 milionů dolarů, přičemž ochromení například ruské kybersítě by bylo ještě lacinější. Vybudování potřebného obranného kyberštítu USA by ale na druhou stranu jen pro rok 2013 stálo 10,7 miliardy dolarů... Tato fakta jasně ukazují na to, že vedle země, moře, vzduchu a kosmu se pátým válčištěm stal kyberprostor. V komputerizaci ozbrojených sil nejdále dospěla americká armáda a za ní i armády zemí NATO. Ukazuje se…Literární noviny
2010

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020