Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2021-07-24. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberžoldákpodst. m.
Jak roste závislost planety na technologiích, sílí i oni. Hackeři. Neviditelní partyzáni kyberprostoru. Mají podobu internetových mafií, prodejných nástrojů zkázy i armádních jednotek globálních velmocí. Změní radikálně svět? Jirka je kyberžoldák. Můžete si ho koupit. Za určitý obnos od stovek až po desetitisíce eur napadne jakýkoli počítač. Zaviruje ho. Zablokuje webové stránky. Nebo ukradne osobní data. Vyberte si. "Využívám jen chyb v systému dnešní globalizované společnosti," říká devětadvacetiletý muž. Nežije v Česku. Kde, to neprozradí. Odmítá uvést pravé jméno, nechce zveřejnit…Týden
2015
kyberžoldákpodst. m.
…Náš časopis není zakázaný, ale to je možná proto, že vznikl teprve nedávno - v říjnu 2016. Vznikl však ve vhodný čas. Zrodila se celá skupina nezávislých médií. Lidé jsou už unavení z těch oficiálních. Nedávno uniklo video místopředsedy komunistické strany, který řekl, že chce zaútočit na alternativní média - nazval je kyberžoldáky USA. Napsal také, že přijímají peníze ze strany USA, což je nesmysl…Mladá fronta Dnes
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   21 07 2021