hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberaktivismuspodst. m.
Harry Cleaver mluví o "elektronické tkanině boje", která propojuje a rovněž spirálovitě inspiruje decentralizovaná aktivistická hnutí, ať již jsou kdekoliv. Ronfeldt označil zapatistické hnutí jako "první informační guerillové hnutí". Zapatistické povstání se stalo pověstným prvním kamínkem v dnes již nezadržitelně se valící a rostoucí lavině kyberaktivismu a alterglobalismu. Vznikají další…A2
2006
kyberaktivismuspodst. m.
Webové stránky, které může redakčně upravovat kdokoli kdekoli na světě, tvoří součást fenoménu nazývaného často Web 2.0 a jsou účinným nástrojem politického a společenského protestu. Občané protestující proti guerillové skupině FARC v Kolumbii využili aplikace Facebook ke svolání čtyřmilionové demonstrace. Několik chytrých keňských blogerů dokázalo s použitím Google Maps zmapovat…Respekt
2008

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 08 2020