hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberasistentkapodst. ž.
Koncept rollsu je dokonalý odvaz. Volant nahradí kyberasistentka Eleanor # ... Na palubě čeká na posádku Eleanor Thorntonová, která nahradila toho komorníka čpícího naftalínem. Thorntonová byla sekretářkou pionýra automobilismu, lorda Montagu of Beaulieu a jeho milenkou, se kterou měl i dítě. Hlavně ale stála modelem sochaři Charlesi Sykesovi, když tvaroval tu slavnou sošku Spirit of Ectasy, která balancuje na přídi…iDnes.cz
2016
kyberasistentkapodst. ž.
Elektrifikace a robořízení jsou pro Seat drahé. Nasazuje kyberasistentku # Španělská automobilka už nebude v koncernu sázet jen na sportovní styl, chce se stát lídrem v oblasti propojených aut. Vcelku nedávno se tak Seat stal první evropskou automobilkou, která bude ve svých vozech (do konce roku v Leonu a Atece,…iDnes.cz
2017

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 08 2020