hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybercelebritapodst. ž.
Bylo mu pouhých sedmnáct let, když se stal jedním z nejslavnějších hackerů světa. Microsoftu ukradl data v přepočtu za 2,5 až 5 miliard korun, "hacknul" i US Army. Teď se Australan Dylan Wheeler (20) skrývá v Česku, které je jeho druhým domovem. Díky matce Anně má český pas. Týdnu poskytl…Týden
2016
kybercelebritapodst. ž.
V hackerské komunitě byl znám pod jménem Sabu a požíval statusu skutečné celebrity. Prostě guru. Byl vlivným členem skupiny Anonymous, později si založil neméně slavnou skupinu LulzSec. Nyní mu jeho soukmenovci nemohou přijít na jméno. Ukázalo se, že poslední půlrok spolupracoval s FBI. Skupina LulzSec sice fungovala jen od května…Hospodářské noviny
2012

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 08 2020