hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberdarebákpodst. m.
Neinstalujte vše, co vám přijde pod ruku. Další zlaté pravidlo, které má hned několik rozměrů. V oblasti počítačů totiž platí staré dobré pravidlo "méně je někdy více". Jedním z nejúspěšnějších triků využívaných podvodníky a kyberdarebáky je, že se skrze smyšlené problémy (např. nefungující video) snaží přimět uživatele k instalaci "své" aplikace. Dalším problémem je, že mnoho (pochopitelně že ne všechny) aplikací dostupných na internetu je nějakým způsobem infikováno viry. A v neposlední řadě platí, že i korektní aplikace, kterou si nainstalujete, se může stát zdrojem…Počítač pro každého
2011

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   03 08 2020