hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberexperimentpodst. m.
…Milanem Votavou partnerem ve firmě MaMedia, jež provozovala první český komunitní server. To byl primitivní, ale vlastně poměrně plnohodnotný předchůdce dnešního Facebooku. Uživatelé měli svůj profilový obrázek, přístup k soukromé poště a existovaly zde i hojně navštěvované veřejné diskusní skupiny - tzv. auditoria. Stali jsme se tak prvními svědky různých sociálních kyberexperimentů - holky se zde vydávaly za kluky a obráceně, virtuální identita se najednou stala u mnoha uživatelů mnohem důležitější než jejich identita v reálném světě…Reflex
2012

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 08 2020