hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberexpertpodst. m.
…komunikačních prostředků a technologií, umožňujících pachatelům páchat trestnou činnost na dálku, ke škodě velkého počtu poškozených osob, bez tomu odpovídajícího výrazného zvýšení náročnosti pro pachatele a s pocitem bezpečí plynoucí z relativní anonymity." Bezpečnostní poradce Andor Šándor považuje za problém fakt, že v řadách policie je jen omezený počet bezpečnostních "kyberexpertů". "Veškerou elektronickou komunikací, kterou používáme při placení kartou, telefonování nebo sjednávání bydlení, necháváme za sebou elektronickou stopu. Tím jsme zranitelní," poznamenal Šándor. O síle hackerských útoků se na začátku roku přesvědčil i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), kterému skupina "internetových zlodějů" vykradla soukromou e-mailovou schránku…Lidové noviny
2016
kyberexpertpodst. m.
…patří ruští trollové, z nichž nejznámější je petrohradská Agentura internetových výzkumů - "fabrika trollů", kterou řídí a financuje ruský miliardář Jevgenij Prigožin, podnikatel ve zbrojním a potravinářském průmyslu. Říká se mu též kuchař Putina, neboť se s ním dobře zná a jeho restaurace jsou zavaleny státními zakázkami. Třetí skupinu představují oficiální kyberexperti zaměstnaní v ruských tajných službách a armádě…Lidové noviny
2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020