hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kybergangsterpodst. m.
…že by se s ní mohl opět zaplést - informatik mu chce vyprávět drama jedné loupeže, jež by nakoplo Mikaelovu vadnoucí kariéru, a část naznačil i jisté punkově vyhlížející počítačové expertce, která se snaží nabourat do intranetu NSA, americké Národní bezpečnostní agentury, a pod svou obvyklou přezdívkou Wasp, Vosa, dát žihadlo kybergangsterů…Reflex
2015
kybergangsterpodst. m.
…na Larssona. Ze sympatické Lisbeth s Blomkvistem zbyl vypreparovaný odvar sympatické dvojice ze tří dílů Larssenova nesmrtelného Milénia. Nepomohl to napravit ani další autista - postižené zázračné dítě Baldera, vyhlášené autority na poli umělé inteligence. Nepomůže ani to, že z Lisbeth se stala superhackerka, která v nevýrazné kopii Larssonova Blomkvista nad kybergangstery přece jen zvítězí…Haló noviny
2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   10 08 2020