hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
kyberimplantátpodst. m.
Evoluce lidstva se plouží samovolně kupředu už nějak moc dlouho - a hlemýždím tempem. Průkopník kyberimplantátů (tedy umělých předmětů řízených počítačem, vložených do živého organismu) z univerzity v britském Readingu Kevin Warwick (64) se rozhodl ji trochu popohnat a pro lidské tělo i mysl buduje zcela nová rozšíření na technologické bázi. Některá z nich mohou pomoci nemocným a postiženým lidem zpět k normálnímu životu. Další však…Reflex
2018
kyberimplantátpodst. m.
…Poláci v polovině srpna nejdřív vypustili několikaminutový trailer a pak, zcela nečekaně, i téměř hodinový záznam z testovacího hraní. Hra vypadá naprosto fantasticky a zdá se, že fanoušci se dočkají přesně toho, v co doufali: drsné, mládeži nepřístupné noirové jízdy ze špinavého světa megakorporací, digitálních pirátů a pouličních samurajů nacpaných kyberimplantáty. Kolem Cyberpunku 2077 se tedy rozjel masívní hype a hra patří k těm nejočekávanějším titulům nejbližších dvou let. Stalo se ovšem ještě něco. # Ideozločin # Během vrcholícího zájmu o hru totiž někdo, kdo pro studio spravuje twitterový účet Cyberpunku 2077, odpověděl v běžné konverzaci s fanoušky větou Did you just assumed…Reflex
2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   07 08 2020